Zadzwoń do nas

+48 602 596 196

Napisz do nas

aprel@aprel.pl

Prawidłowy montaż okien i rolet

 

Ktoś, kiedyś, aby wymienić powietrzne w dusznym wnętrzu a zarazem oświetlić je promieniami słonecznymi, zrobił prosty otwór w ścianie swojego domu.
Pierwsze okna tego typu, stosowali Sumerowie 2350 lat p.n.e. Sam otwór, to niestety po za dopływem światła, także przenikanie deszczu, wiatru i zimna. Potrzeba matką wynalazku, więc otwory zaczęto zasłaniać rybimi pęcherzami. Od środka za zasłonę robiły zwierzęce skóry, drewno lub inne dostępne materiały. Następnie pojawiły się drewniane okiennice. Okna wpuszczały światło, ale dzięki okiennicom, chroniły przed zimnem, czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Na wypełnianie otworów szybą musieliśmy parę lat zaczekać. Szkło znane było ludzkości od niepamiętnych czasów. Sztukę jego wytwarzania i przerabiania opanowali mieszkańcy Mezopotamii. Na pomysł zastosowania szyb w oknach wpadli dopiero starożytni Rzymianie. Szkło okazało się najlepszym materiałem do wypełniania okien, jako materiał przezroczysty, daje pełny widok tego co na zewnątrz. W otworach pojawiły się drewniane pionowe przegrody i słupki, do których za pomocą ołowiu mocowano kawałki szkła. To taka ciekawostka historyczna. Współczesne okna to ultra nowoczesne produkty. Przy produkcji wykorzystuje się najnowsze technologie i rozwiązania techniczne. Okna są trwałe, bezpieczne i energooszczędne. Takie okna produkuje właśnie firma AdamS. Okna i drzwi i na okna tego producenta zdecydował się nasz Inwestor. Okna wykonane zostały na profilu VEKA Polska SL 82, w obustronnym kolorze winchester, rdzeniu karmelowym i brązowych uszczelkach. Okna zostały wyposażone w okucia antywłamaniowe RC2, kontaktrony, szyby antywłamaniowe kl. P4 oraz klamki z kluczem. Swobodne przejście na taras zapewnią drzwi podnośno-przesuwne HST VEKA SLIDE 82, z niskim progiem ukrytym w posadzce. Montaż okien, to oczywiście montaż prawidłowy, szczelny w zakresie oczekiwanych wymagań obiektowych i inwestorskich. Użyliśmy sprawdzonych folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych, podwalin purenitowych oraz membrany wodoszczelnej z EPDM.

Okna APREL pasja i doświadczenie

.
.
.

#okna #aprel #windows #drzwi #montaż #prawidłowymontaż #budowa #dom #oknaaluminiowwe #Admas #Veka

Comments are closed.

Licznik odwiedzin:
Warning: Use of undefined constant REMOTE_ADDR - assumed 'REMOTE_ADDR' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /licznik.php on line 6
82321